מנחיתים חדשות
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
יצא לדרך גמר הליגה לנוער בנות בין מ.ס רמת אביב ו מ.ס עיילבון, המשחק משודר בשידור ישיר בערוץ הספורט
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
מכבי ת"א מוליכת הטבלה תגיע הערב להיכל הספורט נעמן ותנסה להמשיך את חגיגת הנצחונות בדרך לשמירת תואר האליפות, אך בצד השני תמתין לה קבוצה שלא אוהבת להפסיד, ובטוח לא לצהובים, האם הפועל מטה אשר עכו ומאות האוהדים שצפויים להגיע ולעודד יצליחו "להעניק" למכבי ת"א הפסד ראשון העונה, ( שידור ישיר בערוץ הספורט 21:00)
מכבי ת"א מוליכת הטבלה תגיע הערב להיכל הספורט נעמן ותנסה להמשיך את חגיגת הנצחונות בדרך לשמירת תואר האליפות, אך בצד השני תמתין לה קבוצה שלא אוהבת להפסיד, ובטוח לא לצהובים, האם הפועל מטה אשר עכו ומאות האוהדים שצפויים להגיע ולעודד יצליחו "להעניק" למכבי ת"א הפסד ראשון העונה, ( שידור ישיר בערוץ הספורט 21:00)
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
הקלאסיקו נדחה, המשחק בין מכבי ת"א להפועל מטה אשר עכו נדחה עקה הדבקות מספר שחקנים בנגיף הקורונה. מועד חדש יתפרסם בימים הקרובים.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
מכבי ת"א, הפועל מטה אשר/ עכו והפועל ירושלים מנצחות הערב בליגת העל גברים, ביום שישי מפגש "אש" בין מכבי ת"א להפועל מטה אשר עכו
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
ביום שישי התקיים לראשונה יום עיון לחשיפת תחום חדש בענף – כדורעף בישיבה ענף כדורעף בישיבה מיועד לאנשים עם מוגבלות מוטורית. המוגבלות מתבטא בבעיה אורתופדית או נוירולוגית כלשהי בפלג הגוף התחתון בעיקר. ביום חמישי הבא, 20/1/22 בשעות אחה"צ, מועדון הכדורעף מכבי רעננה יארח את צוות האימון של כדורעף בישיבה שיעביר אימון ומשחקים לדוגמא ל 2 קבוצות נוער שיתנסו לראשונה בכדורעף בישיבה.
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
ביום שלישי יתקיים המחזור ה-3 החלקי שלשלב הבתים בליגת העל לגברים. בבית העליון תארח הפועל גליל מטה אשר/עכו את הפועל עירוני קריית אתא, מכבי ת"א תארח את עיילבון ואילו בבית התחתון תפגוש נבחרת האקדמיה את הפועל רחובות והפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה תשחק מול מכבי אשדוד
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
נבחרות הנערים והנערות של ישראל עולות לשלב הבא בטורניר מוקדמות אליפות אירופה, הטורניר השני שיקבע את זהות הנבחרות שיעלו לטורניר הגמר יתקיים בחודש אפריל
 נבחרות הנערים והנערות של ישראל עולות לשלב הבא בטורניר מוקדמות אליפות אירופה, הטורניר השני שיקבע את זהות הנבחרות שיעלו לטורניר הגמר יתקיים בחודש אפריל
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
נבחרת הנערים של ישראל מסיימת את הטורניר הראשון במוקדמות אליפות אירופה במקום הרביעי ומבטיחה את השתתפותה בשלב השני שיתקיים באפריל.עילי שלב ליברו הנבחרת נבחר לליברו המצטיין של הטורניר
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
נבחרת הנערים פותחת את טורניר מוקדמות אליפות אירופה בנצחון 3:1 על נבחרת סלובקיה. גיל ריב מאמן הנבחת "התחלנו את הטורניר ברגל ימין.המשחק נגד הקבוצה הסלובקית היה מאד חשוב להמשך הטורניר. אני שמח שהבנים ידעו להתגבר על רגעים פחות טובים במהלך המשחק ,כמו בכל משחק ראשון בטורניר ,ועשו את העבודה. מאחר והלוז צפוף כל כך ,כרגע אנחנו שמים את הניצחון הזה מאחורינו ומתכוננים בכל הכוח להתמודדות נגד הנבחרת הקפריסאית"
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
קלאסיקו בנשים - המחזור השני של שלב הבתים יעמוד בסימן המשחק בין מכבי חיפה להפועל כפר סבא (שידור ישיר בערוץ הספורט) בשאר המשחקים: מכבי רעננה תפגוש את עירוני קריית אתא ואילו מכבי חדרה תשחק מול מכבי אשדוד. בבית התחתון: מכבי תל אביב תתמודד מול בנות נצרת ואילו ק.ק תל אביב תשחק מול מכבי מוסינזון הוד השרון. במשחק שנדחה מ.ס עיילבון תשחק מול נבחרת האקדמיה

נבחרות ישראל - חופים

נבחרות ישראל - חופים

כדורעף חופים! הספורט הלאומי של ישראל

עונת 2015 הייתה רחוקה מלהיות משעממת עבור נבחרת הגברים של ישראל בכדורעף חופים. צמד העתודה אלון סנדרוביץ' ונתי אוחנה התמודד עם המעבר המאתגר מקטגוריית גיל עד-23, בה זכו במקום 9 באליפות העולם, לקטגוריית בוגרים וטבלו במים העמוקים של כדורעף החופים העולמי. על אף שלא הצליחו לייצר השנה תוצאה משמעותית בקטגוריה הם עבדו קשה לשיפור יכולתם הטכנית, הטקטית, המנטאלית וכמובן המשיכו לצבור ניסיון מול זוגות חזקים מהם. השניים צברו עד כה 800 נקודות דירוג עולמי והם ניצבים בדירוג ריאלי במקום ה-100 בעולם.
 
שון פייגה ואריאל הילמן, הזוג הבכיר שלנו, עומד היום (תחילת 2016) על 1066 נקודות דירוג עולמי ובמקום ה-65 בדירוג ריאלי. "שונאריק" הצליחו להפתיע בסוף עונת 2014 כשהשיגו את הקריטריון להשתתפות במשחקים האירופאים בבאקו ובאותו המפעל הצליחו לייצר את אחד מרגעי השיא של עונת 2015 כאשר סיימו במקום 5. עוד בעונת 2015 הם שברו את שיאם במספר העפלות לטורניר ההגרלה הראשית בסבב העולמי ובהם גם כניסה ראשונה והיסטורית להגרלה ראשית של טורניר גראנד סלאם. העונה נגמרה בשבירת תקרת זכוכית נוספת של שונאריק ולראשונה הם עמדו על פודיום אירופאי כשסיימנו במקום השני בטורניר סבב מרכז אירופה (MEVZA.


 
לצד ההצלחות הרבות של הנבחרת השנה, חווינו גם רגעים לא פשוטים. הבולט ביניהם היה בהופעתנו בשלב הרביעי בגביע היבשת אותו אירחנו. מטרתנו הייתה לסיים באחד משני המקומות הראשונים אך יכולתנו בטורניר הציבה אותנו במקום השלישי. מה שכמעט וסוגר עבורנו לחלוטין את הסיכוי להעפיל למשחקים האולימפיים מתוך המפעל הזה.
 
עכשיו, עם רגליים על הקרקע, על מנת להעפיל למשחקים האולימפיים בריו 20116 על הצמד להגיע בממוצע לרבע גמר בכל טורניר סבב עולמי מתחילת העונה ועד לטורניר האחרון בתקופת המוקדמות האולימפיים שתסתיים ב-12 ביוני. מדובר במשימה שאפתנית וקיימת אפשרות שלא יצליחו לעמוד בה, אך אם יתקרבו לתוצאות אלו השנה נוכל לראות את שון ואריק עולים על פודיומים של הסבב העולמי ותהיה לישראל קבוצת כדורעף חופים מקצוענית בטופ-30 העולמי.


 
לאחר פגרה קצרה תקופת ההכנות לעונת 2016 בכדורעף החופים החלה במחנה אימונים בצ'כיה, במתחם כדורעף החופים הסגור בעיירה פלחרימוב שבצ'כיה. האימונים נערכים בראשותו של המאמן שקד חיימי והצמד הבכיר אריאל הילמן ושון פייגה עם הזוג אלון סנדרוביץ' ונתי אוחנה. האותו מקום בדיוק סיימו הילמן ופייגה את העונה החולפת עם הופעה היסטורית בגמר טורניר MEVZA.
 
נשים
בנבחרת הנשים המטרה העיקרית בשנת 2015 הייתה להתקדם בגביע היבשת במטרה להתקרב אל הכרטיס האולימפי ולהעלות את הדירוג הבינלאומי של כדורעף החופים הישראלי. הנבחרת הורכבה משני זוגות: יעל ילין סדבון וג'ניפר גוז, ואלונה צ'רקז ועינב מוחרר. שני הזוגות התאמנו במסגרת מלאה של שבעה אימונים בשבוע במשך שלושה חודשים לפני הטורניר ויצאו למחנה אימונים בהולנד ולטורניר הכנה באוסטריה.
 
בשלב השלישי של הטורניר שהתקיים במאי האחרון במונפלייה צרפת, הצליחו הבנות לעמוד במשימה ולהעפיל לשלב הרביעי והאחרון לפני הגמר, שהתקיים באשדוד בחודש ספטמבר האחרון. העפלה לשלב הבא הייתה משימה קשה מאוד מאחר והזוגות שהגיעו מפולין, סלובקיה ונורבגיה היו מדורגים גבוה יותר ועל הנייר חזקים מאתנו. הצבנו לעצמנו יעד להצליח ולנצח את נורבגיה שהיו הכי קרובות אלינו בדירוג, ולנצח אחד מהמשחקים נגד פולין וסלובקיה. עמדנו ביעדים שלנו - ניצחנו את נורבגיה, אחד מהמשחקים מול סלובקיה והיינו רחוקים מספר נק' מלהפתיע את סלובקיה ולהעפיל לגמר המפעל מהמקום השני.


 
בנוסף, רשמו ג'ני גוז ויעל ילין כמה הישגים היסטוריים לזכותן כשהשתתפו לראשונה בטורניר MEVZA, התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה, שם סיימו את הטורניר במקום שביעי. בנוסף, הן לקחו חלק בשני טורנירי ראווה של הFIVB  (סין ומונטה קרלו) והצליחו להתברג לראשונה בטורניר OPEN של הFIVB בלוצרן - שוויץ, שם הפסידו בסיבוב הראשון במוקדמות אך צברו ניסיון חשוב להמשך הדרך. התוצאה הטובה של השנה נרשמה בטורניר הסאטלייט בטימישוארה – רומניה, שם הצליחו לסיים במקום התשיעי, ומדובר היה בטורניר ברמה גבוהה.
 
לסיכום, שחקניות נבחרת הנשים בכדורעף חופים הראו ב-2015 שעם השקעה לאורך זמן, הן מסוגלות לספק תוצאות, ובנוסף, חוו עליית מדרגה מבחינה תקציבית ובהתנהלות מקצוענית. בשנת 2016 היקף הפעילות צפוי לגדול ויהפוך את נבחרת הנשים למקצוענית עם פעילות לאורך כל השנה בתנאים הטובים ביותר, עם הכנה ראויה, יותר טורנירים ובסופו של דבר תקווה ליותר תוצאות.

שנת 2014

את השנה השנייה בבפרוייקט הלאומי בכדורעף חופים סיימו אריאל הילמן ושון פייגה בצורה נהדרת לאחר שהבטיחו את מקומם במשחקי הקיץ האירופיים בבאקו. השניים קבעו הישג מרשים וסיימו במקום החמישי את טורניר ה OPEN במאנגאונג שבדרום אפריקה. לאחר שעלו משלב הבתים וניצחו בסיבוב הנוקאאוט הראשון את האמריקנים סליק ואולסון (13) בשלוש מערכות ובסיבוב גברו השני על הספרדים מרקו וגרסיה (6) 1:2 לאחר מכן, הפסידו ברבע הגמר לגרמנים פוקס וקז'מרק (8) בשתי מערכות 21:16, 21:17 וכאמור סיימו את הטורניר במקום החמישי שזיכה אותם ב 300 נקודות דירוג נוספות שהעלו את מאזנם ל 1288 נקודות.כשנתיים מאז שיצא הפרוייקט הלאומי בכדורעף חופים לדרך, שני הזוגות שלנו סיימו שנת פעילות מצוינת שנתנה רוח גבית חזקה מאד לפרויקט המשותף לאיגוד הכדורעף, הוועד האולימפי בישראל, היחידה לספורט הישגי ומשרד התרבות והספורט.
הזוג הבכיר – שון פייגה ואריאל הילמן השתתפו השנה ב 15 טורנירים - 2 טורנירי Masters, 5Satellite , 2 גביע יבשת, 5 Open ו Grand Slam אחד ועמדו בכל הציפיות המקצועיות שהוצבו להם. בין משימותיהם היו העפלה לסיבוב השלישי בגביע היבשת, צבירת כ 1000 נק' דירוג והעפלה למשחקי הקיץ באקו 2-15, המשחקים אולימפיים שמהדורת הבכורה שליים ביוני הקרוב.

בגביע היבשת שון ואריק חברו לזוג הצעיר בפרוייקט, אלון סנדרוביץ ונתי אוחנה, והעלו את נבחרת ישראל לסיבוב השלישי אחרי שסיימו במקום השני בסיבוב הראשון באזרבייג'אן ובמקום הראשון בסיבוב השני במלטה. את משימתם השנייה, צבירת כ-1000 נק' דירוג בינלאומיות הם ניפצו עם 1228 נק' דירוג חשובות שמיקמו אותם במקום ה-45 בעולם, נכון לשנת 2014 ובמקום ה-114 הכללי. אך מעל לכול, עמדה המשימה העיקרית – העפלה יוקרתית למשחקים האירופאיים. המרוץ היה צמוד ונמשך עד לטורניר האחרון של העונה בדרום אפריקה. כל תוצאה פחות מהעפלה לסיבוב השני הייתה מותירה את כדורעף החופי הישראלי ללא ייצוג בבאקו 2015, אך שון ואריק הצליחו לשחזר את התוצאה האיכותית ביותר שלהם – מקום 5, שהושגה גם היא השנה, ולסיים את השנה במקום ה-24 בדירוג האירופי עם כרטיס כניסה למשחקים בבאקו, אליהם נכנסו רק 30 זוגות כאשר מדינה יכולה לשלוח עד שני זוגות ושני זוגות נוספים יגיעו מהמדינה המארחת.הזוג הצעיר, אלון סנדרוביץ ונתי אוחנה, השתתפו העונה ב 12 טורנירים – טורניר Masters, 2 גביע יבשת, 2 טורנירי Open, אליפות העולם עד גיל 23 ואליפות העולם לאוניברסיטאות וסיימו עונה לא פחות מרשימה עם 1088 נק' ומקום 82 בעולם לשנת  2014 ובמקום ה-223 הכללי. הישג ראוי לציון נוסף היה מקום 9 באליפות העולם עד גיל 23, הישג שיא בקטגוריה לזוג ישראלי, וכמובן גם הם במרוץ לזכייה בגביע היבשתי יחד עם הזוג הבכיר.
כדורעף חופים זכה להגדרה היוקרתית "ענף מועדף" על ידי היחידה לספורט הישגי והוועד האולימפי בישראל, הזהו הישג משמעותי המראה על אמון רב לו זוכה הענף ככזה שיכול להביא בעתיד מדלייה אולימפית.פעילות נבחרות צעירות

נבחרות ישראל בכדורעף חופים השתתפו באליפויות אירופה לגילאים במהלך קיץ 2014. באליפות אירופה עד גיל 18 בקריסטיאנסנד שבנורווגיה, ייצגו בבנות התאומות קריסטינה וקטרינה זילברמן ובבנים יוני ירמר ושני כהן. קריסטינה וקטרינה זילברמן קבעו הישג נאה לאחר שסיימו את האליפות במקום התשיעי עם העפלה לסיבוב ההדחה הראשון משלב הבתים שם ניצחו את הבלגיות ונדנדרייסכה/ונדייק 0:2 (17:21, 16:21) ומשם המשיכו לסיבוב השני שם הפסידו לצ'כיות קוטלאסובה/סטוחלובה 2:0 (21:15, 21:9). יוני ירמר ושני כהן ששובצו לבית ג' עם זוגות מפולין, אסטוניה וגרמניה סיימו במקום האחרון את שלב הבתים ולא עברו שלב.  באליפות אירופה עד גיל 20 בעיירה צז'נאטיקו בצפון מזרח איטליה ייצגו את ישראל צמד הבנים שני כהן ועידן שאפט והתאומות זילברמן. שני הזוגות מישראל לא עלו לשלב הבא, שני כהן ועידן שפט שנוצחו בשני המשחקים הראשונים הפסידו גם במשחק האחרון לאיטלקים פליצ'ה ומצון 2:0 (21:16, 21:18) וסיימו במקום האחרון בבית. התאומות קריסטינה וקתרינה זילברמן סיימו את בית ח' במקום הרביעי והאחרון לאחר שנתקלו בהגרלה מאתגרת עם שני זוגות מהטופ-10 באליפות. לאחר הפסדים לפיניות פרקינן/אייטיאנן (9) ולמאסיידה ו-והלאנד-האנסן מנורווגיה הגיע הפסד נוסף מול האיטלקיות אנצו/לנטיניוטי היה חד צדדי והסתיים ב 2:0 (21:9, 21:8).

התאומות בנות ה-17 קריסטינה וקטרינה זילברמן השתתפו באליפות העולם עד גיל 19 וסיימו  במקום ה-25 מתוך 32 זוגות שהתייצבו להגרלה הראשית. האליפות התקיימה שנה שנייה ברציפות בפורטו, פורטוגל והיא נחשבת לאחת היוקרתיות בעולם כדורעף החופים ומאפשרת צבירת ניסיון רב לזוגות הצעירים. האחיות זילברמן נכנסו לשלב המוקדמות אותו עברו למרות הפסד לזוג רוסי בדרך להגרלה הראשית באליפות, בעקבות מקומות פנויים. השתיים שובצו לבית מס' 5 עם זוגות מגרמניה, שווייץ, מקסיקו, סין וקוסטה ריקה. לאחר הפסדים חלקים לגרמניה ומקסיקו הציג הצמד הצעיר יכולת טובה מול הנציגות מסין אך הפסיד בשובר שיוויון למרות יכולת טובה במערכה הראשונה (15:21, 21:12, 15:4). בהמשך הגיע המפגש עם שווייץ שהסתיים בהפסד 2:0 (21:13, 21:19). ניצחון על קוסטה ריקה 0:2 בסיום שלב הבתים לא הספיק למקום הרביעי שהעלה לשלב הבא והשתיים סיימו כאמור במקום ה 25 בדירוג הכללי. שני צמדים מישראל השתתפו גם במוקדמות אליפות העולם עד גיל 17. צמד הבנים בן יהודה ואופק ברמן סיים המוקדמות במקום ה-8 לאחר שנוצח במשחקי הדירוג 2:0 (21:13, 21:8) בידי צמד הולנדי. שחר נלקן ומיכל ברניק שהפסידו את שלושת המשחקים בשלב הבתים שובצו לבית הדירוג שם הפסידו פעמיים וסיימו במקום האחרון. כל ששת הזוגות הראשונים במוקדמות האירופיים עלו ישירות לאליפות העולם במקסיקו.  

באנר 1
באנר 2
באנר 6
באנר 4
באנר 5
באנר 3